Tys na to ještě nepřišel, Blahute? V severních částech Evropy, kde nebylo spolehnutí na pravidelné dobré úrody, bylo mléko prakticky jedinou garancí přežití. A co víc: Bylo rovnou zdrojem živin té nejlepší přírodní kvality. Schopnost konzumovat mléko ve velkém množství (což je podmíněno tolerancí vůči mléčnému cukru laktóze) i v dospělosti byla proto obrovskou evoluční výhodou, která se začala v Evropě (a i několika dalších částech světa, kde se nedařilo zemnědělství) raketově šířit. Dnes je ve Skandinávii schopno trávit mléčný cukr 99% populace (u nás 88%).
]]>Vůbec to není tak, že nám mléko pomáhá v malém množství (rozuměj, to, co už tele nepotřebuje) v situacích jako je nemluvně bez matčina prsu. A týrání zvířat … prosím vás, zvířata přeci nic necítí, kráva vůbec není společenská, vůbec se nestará o své tele a vůbec ji nevadí omezení pohybu a znásilňování (umělé oplodnění)…. Hlavně, abych si sám sobě nemusel přiznat, že se z člověka stalo monstrum neumějící žít v symbióze s jinými tvory. JSME PÁNY TVORSTVA A MŮŽEME SI VZÍT COKOLI CHCEME! A kdokoli tvrdí něco jiného je nebezpečný šílenec s nezdravým vzhledem, vegetarián nebo hůř vegan a náboženský fanatik k tomu. Všechny je podojit a nacpat do hamburgrů!
]]>Jinak u ěntkerých informací taktéž postrádám konkrétní zdroje, navíc, jak už myslím někdo výše řekl – v dnešní době je možné udělat studii v podstatě na cokoliv a s jakýmkoliv výsledkem. Ať se zaměříte na jakoukoliv problematiku, najdete na ní hned několik protikladných výzkumů, takže já osobně ve výživě razím cestu „poslouchej vlastní tělo“ – a ta mě dovedla právě k laktoovovegetariánství. Mně osobně vyhovuje, ale samozřejmě ji svému okolí necpu. (I když samozřejmě také znám studii přední dietologické společnosti, jež dokazuje prospěšnost laktoovovegetariánství…)
]]>